Velikonoční tvoření s MAS Hrubý Jeseník

• Mgr. Jitka Hájková
  • Miroslava Novotná

Velikonoce jsou svátky jara, a tak se o nich žáci z 2. A dozvěděli více nejen v hodinách prvouky, ke kterým neodmyslitelně patří povídání si a tvoření k tomuto křesťanskému svátku. Žákům velikonoční čas zpestřily lektorky Místní akční skupiny Hrubý Jeseník, které k nám do třídy přišly se spoustou pracovního materiálu. Děti si vyzkoušely malování kraslic voskem (valašskou technikou), vyráběly zápichy (ovečku Shaun) a zdobily vajíčka, která se měnila v králíčky a slepičky.

Ráda bych poděkovala za příjemně strávený čas a milé chvilky v přítomnosti lektorek.

Žáci si výuku o svátcích jara užili. Četli jsme velikonoční povídání, naučili jsme se koledy, zahráli si velikonoční hry, malovali jsme symboly jara a při zábavném čtení s porozuměním přiřazovali k obrázkům správné informace. Také nás neminuly matematické kraslicové výpočty a slovní úlohy s jarní tématikou. Největší radost však žáci měli z vypěstovaného osení, které ozdobila vajíčka a zajíčci.

Věřím, že i proto dne 18. 4. 2022 využijí chlapci při svém koledování slova Josefa Kožíška.

Hody, hody, doprovody,

já jsem malý zajíček,

utíkal jsem podle vody,

nesu kopu vajíček.

Přejeme krásné Velikonoce. Žáci 2. A.